Домашна посна баклава

Бидејки следат зимските слави, празници , ви предлагаме една домашна посна баклава која ќе ве воодушеви со нејзиниот вкус. Комбинацијата на кокос, ораси и суво грозје , нема да ве остави рамнодушни. Само ако пробате , ќе дознаете..