Меган Маркл повторно згреши

Веќе знаеме дека Меган Маркл полека но сигурно влегува во британското кралско семејство. Но, за разлика од Кејт која веќе ги има научено сите правила на кралското семејство и високата класа, Меган има уште многу да учи. Затоа, што како и на секое досегашно појавување во јавност со Принцот Хари, Меган повторно згреши.

Во градинката на Принцезата Шарлот

Принцезата Шарлот ќе ги поминува деновите од понеделник до петок во Willcocks Nursery School. Оваа елитна и ексклузивна градинка се наоѓа во областа Кенсингтон и е во близина на нејзиниот дом, Палатата Кенсингтон. Погледнете како е во градинката на Принцезата Шарлот.   Цената за утринските часови во градинката за оваа две годишна принцеза изнесува £3,050 по семестар. …

Принцезата Шарлот на првиот ден во градинка

Ќерката на Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, Принцезата Шарлот тргна во градинка. Облечена во црвен капут и розово шалче изгледа прекрасно на фотографиите направени од нејзината мајка Кејт. Што носеше принцезата Шарлот на првиот ден во градинка? Шарлот беше облечена во преубав волнен Amaia Kids капут, а цената на овој капут изнесува £120. Amaia  е брендот на …

Дали децата треба да го отстапат местото во јавен превоз?

Сите што го користат јавниот превоз се запознаени со гужвите, бутканиците и “тепањето за место“, особено во градските автобуси. Според тоа, кога ќе се зафати седиштето, ретко кој го отстапува. Секако дека старите лица, бремените жени, жените со мали деца во рацете и лицата кои не можат да стојат мора да имаат седиште. Во некои …

Божикните декорации покажуваат на која класа и припаѓате

Дали знаете дека Божикните и Новогодишните декорации покажуваат на која класа и припаѓате? Но пред да преминеме на темата, потребно е мало објаснување. Често се спомнува дека кај нас нема средна класа, но каква средна класа? Економска или социјална класа? Има голема разлика помеѓу семејство со многу пари и семејство од висока или високо средна класа.  …

25 манири што секое дете треба да ги знае

Манирите го прават човекот, а се учат додека сме деца. Без разлика на која класа и припаѓате, секој човек треба да има добри манири. Погледнете ги овие манири што секое дете треба да ги знае .

На кого му стои кратка коса ?

Да имате кратка коса е убаво, но откако ќе се скрати, чекаме долго, најчесто долгорочно враќање на сцената со долга коса. Ако сеуште сте малку несигурни по ваш избор, не донесувајте одлука да ја скратите косата само затоа што ви треба промена затоа постепено сечете ја косата, за да се навикнете на промената.