Какаото ја подобрува меморијата

За сите дами, посебно се препорачува уживање во оваа магична напивка. Жените кои секојдневно пијат шоља какао имаат понежна и повлажна кожа, поотпорна на сончевите зраци.

Целерот ги чува артериите

Коренот на целерот особено треба да биде присутен во исхраната во текот на зимата. Овој плод содржи изобилство од хранливи материи, а особено се користи за здравјето на крвните садови

Природен прочистувач на организмот

Овој напиток е природен прочистувач на организмот, кој благотворно делува на организмот. Затоа направете го, се препорачува и на здрави луѓе ……..

Како на природен начин да ги избелите жолтите заби

Сите сонуваме за совршена холивудска насмевка. Сепак, секој не може да си дозволи да ги избели забите кај стоматолог.
Не грижете се, постојат начини на кои вашите заби можат да бидат бисерно бели и без да одите во стоматолошка ординација.
Најдобро од сè – веќе имате се што ви треба за да ги избелите вашите заби во вашиот дом. И не мора да се грижите за оштетување на вашата паста за заби. Обидете се и се надеваме дека ќе бидете задоволни со резултатите!

Фруктал сок од дуњи

Ова корисно овошје, потекнува од Југозападна Азија. Лековити делови се плодот , лисјата и семките, а особено овошен сок и сируп.
Сокот од дуњи ја третира кашлицата, астмата и дијареата. Додека за анемија се препорачува печена или варена дуња. Исто така се препорачува и за третман на воспаление на желудникот и цревната лигавица. Дуњата исто така се користи за лекување на грлото, крајниците, респираторниот тракт .