home Horoscope Годишен хороскоп за Вага 2018 година

Годишен хороскоп за Вага 2018 година

Вага (23. 9 – 22.10)

Кај Вага, стабилноста и рамнотежата се многу важни. Годишниот хороскоп за Ваги 2018 покажува дека ова ќе биде одлична година бидејќи ќе ви донесе толку многу. Тоа ќе ја инспирира Вага и понатаму да се развива и да проба нови работи.

Бидете подготвени за некои мали проблеми на почетокот на годината. Бидејќи ќе имате предизвик во врска со кариерата. Но тоа не е ништо што не може да се надмине. Сигурно ќе се појави некоја посебна личност која ќе се обиде да го привлече вашето внимание.

Годишен хороскоп за Вага 2018 година

Работа и паричен приход

Годишниот хороскоп за Вага 2018 покажува дека многу работи ќе ве изненадат. Лоша финансиска одлука или едноставно лош тајминг ќе предизвика непријатност на работа. Но не треба да паничите.

Користете ја вашата способност за бавно и стабилно да ги решавате проблемите. За да се вратите на вистинскиот пат, ќе треба да преуредите некои работи. Тоа го вклучува планирањето што добро функционира кај вас. И покрај тешкиот почеток , стресот околу финансиските одлуки ќе ве поттикнат да вложите напори и конечно да започнете да напредувате во сите области на животот.

Годишен хороскоп за Вага 2018 година

Љубов, семејство и социјален живот

Нова романса само што не отпочнала. Треба да го контролирате ова. Ако се чувствувате презафатено со љубов, не затегнувајте го обрачот премногу. Забавите малку и опуштете се. Вежбајте доверба и во однос на романтични и платонски односи или бидете подготвени за несогласувања во летните месеци. Во однос на пронаоѓање пријатели или нова љубов, бидете отворени за секого. Годишниот хороскоп за Вага 2018 покажува дека, без оглед на патеката што ќе ја одберете, мирот и хармонијата ќе преовладуваат во текот на ноември и декември.

Здравје

Додека се фокусирате на балансирање на вашиот живот оваа година, годишниот хороскоп за Вага 2018 покажува дека нема да има здравствени проблеми. Сатурн доаѓа да помогне во стабилизирањето на работите и враќање на енергијата и силата. Оваа година, полесно ќе ја игнорирате желбата да работите повеќе отколку што можете.

Основни карактеристики за хороскопскиот знак Вага

Вага се лица со датум на раѓање: 23. IX – 22. X
Вашиот елемент: воздух
Со вас управува: Венера
Ваш камен: опал
Во живот
от барате : конзистентност
Расположение: променлив
о
Тајна желба на
Вага : да живее лесен, некомплициран живот
Ви предлагаме слични постови :

Годишен хороскоп за Девица 2018 година

Годишен хороскоп за лав 2018 година

Годишен хороскоп за рак 2018 година

Годишен хороскоп за близнаци 2018

Годишен хороскоп за бик 2018 година

Хороскопските знаци во Лас Вегас

Како реагираат хороскопските знаци кога ќе видат тепачка

Годишен хороскоп за овен 2018

Годишен хороскоп за рибите 2018

Годишен хороскоп на Водолија 2018

Please follow and like us:

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Please wait...

Subscribe to our newsletter

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.

Enjoy this blog? Please spread the word :)