home Elite Lifestyle, Something Interesting Меган Маркл повторно згреши

Меган Маркл повторно згреши

Веќе знаеме дека Меган Маркл полека но сигурно влегува во британското кралско семејство. Но, за разлика од Кејт која веќе ги има научено сите правила на кралското семејство и високата класа, Меган има уште многу да учи. Затоа, што како и на секое досегашно појавување во јавност со Принцот Хари, Меган Маркл повторно згреши .

Не носењето на хулахопки на објавувањето на свадбата, како и носењето на проѕирниот фустан за официјалните слики од свршувачката, Меган предизвика неубави реакции во високата класа. Но, за тоа дополнително.
Меган Маркл повторно згреши.

Овој пат, на нејзиното прво појавување во јавноста со принцот Хари за 2018 година, Меган направи неколку грешки што не се дозволени во кралското семејство и високата класа.

Како катастрофа и прекршување на кралските правила е изгледот на косата на Меган. Едноставно, Меган ја носеше косата ниско врзана во пунџа со прамени на сите страни. Оваа фризура е позната како messy ban. Ова е истата фризура која ја носиме кога ни е растурена косата. Или кога не мрзи да правиме фризура или пак немаме време за миење на косата. Која и да е причината, Меган не смее да си дозволи не средена коса. Особено не со идниот статус на член на кралското семејство

Второ, блузата што Меган ја носи е купена од Британски бренд. Навистина е добро да се ориентира кон британски производители. Но, купена е во Marks &Spencer, а познато е дека облека од овој бренд купува само средната класа. Оваа блуза Меган ја купила за £45 и секако може сеуште да се купи online, тука.

 

 

Но, барем се гледа дека го смени лакот за нокти како што најавивме во статијата:

Ladies, climb the class leader with the right nail polish.

Да видиме дали ќе има промени до следното јавно појавување.

До тогаш, споредете го изгледот на Кејт и Меган.

  

 

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Please wait...

Subscribe to our newsletter

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.

Enjoy this blog? Please spread the word :)