home Elite Lifestyle, Something Interesting, Занимливости Принцезата Шарлот на првиот ден во градинка

Принцезата Шарлот на првиот ден во градинка

Ќерката на Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, Принцезата Шарлот тргна во градинка. Облечена во црвен капут и розово шалче изгледа прекрасно на фотографиите направени од нејзината мајка Кејт.

Што носеше принцезата Шарлот на првиот ден во градинка?

Шарлот беше облечена во преубав волнен Amaia Kids капут, а цената на овој капут изнесува £120. Amaia  е брендот на детска облека што е дел од омилените брендови на кралското семејство. Како Шарлот, така и нејзиниот брат Џорџ често го гледаме во облека од овој бренд.

Именуван како Razorbil coat – со боја burgund, вид на темно црвена боја, овој капут можете да го погледнете и да го порачате на официјалната страна. Го има и на сива боја.
         
 Шарлот носеше и шалче со нежна розова боја. Исто така, на фотографиите се гледа Cath Kidston pony ранецот. Колекцијата за училиште, како ранецот на Шарлот, на Cath Kidston погледнете ја тука.

 

Фотографиите се направени денес, на првиот ден во градинка. Сликата е пред Палатата Кенсингтон, неколку минути пред да замине во градинка.

Принцезата Шарлот ќе ги поминува деновите од понеделник до петок во Willcocks Nursery School.

Цената на градинката за оваа две годишна принцеза изнесува £3,000 за целодневен престој.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Please wait...

Subscribe to our newsletter

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.

Enjoy this blog? Please spread the word :)